ŠVČ.M.MARIJOS KRIKŠČIONIŲ PAGALBOS ATLAIDAI

Rugpjūčio 16–ąją Kauno Švč. M. Marijos Rožančiaus Karalienės (Palemono) parapijos piligrimai, lydimi kun. Renaldo Šumbrauskio, išvyko aplankyti palaimintojo Mykolo Giedraičio gimtinę ir paprašyti jo užtarimo. Kelionės pradžioje užsukome į Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią Jonavoje. Kaip paminėjo zakristijonas, Bažnyčia mena tik 200 metų praeitį, bet buvo ne vieno šiam kraštui svarbaus praeities įvykio liudininke. Vėliau visus piligrimus pradžiugino Ukmergės piliakalnis, parodantis visą miesto panoramą. Valandėlė kelyje kalbant Rožinio maldą neprailgo ir piligrimus pasitinko atvira, spindinti sakralumu Videniškių Šv. Lauryno bažnyčia, klebonas monsinjoras Kęstutis Kazlauskas ir vietos maldininkai. Šv. Mišioms, vadovavo kun. R. Šumbrauskis. Mons. K. Kazlauskas po šv. Mišių papasakojo apie pal. Mykolo Giedraičio kelią į šventumą, jo tikro pamaldumo siekimą, kuklumą ir nuolankumą. Po maldų ir palaiminimo, mons. K. Kazlausko dėka pavyko aplankyti ir grožėtis Molėtų šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia. Vėliau piligrimystė atvedė į Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Po įspūdingos ekskursijos, išgyventų potyrių liečiant seniausią pasaulyje medžiagą, kuri susidarė formuojantis saulės sistemai, pajutę savo mažumą ir Kūrėjo galybę grįžome į namus. Dėkojame mons. Kęstučiui Kazlauskui už svetingumą, kelionės organizatoriams ir dalyviams už bendrystę!

Ingrida Knyš