PALEMONO PARAPIJA

Kauno Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus Karalienės

APIE PARAPIJA

Katechezė

Katechezei parapijoje skiriamas didelis dėmesys. Šią veiklą vykdo seserys salezietės ir tikybos mokytojai pasauliečiai. Katechezę lankantys mokiniai dalyvauja įvairiuose konkursuose, išvykose į piligrimines vietas, užsiėmimuose. Advento ir gavėnios metu rengiamos mokinių rekolekcijos. Mokytojams rengiami religinės praktikos užsiėmimai. Parapijinė Pirmosios Komunijos katechezė vyksta kiekvieną sekmadienį 13 val. po vaikų ir jaunimo šv. Mišių. Vaikų ir jaunuolių tėvams vykdoma suaugusiųjų katechezė. Joje laukiami visi norintys pagilinti tikėjimo tiesas. Katechizuojant ypatingas dėmesys skiriamas maldos praktikai ir šv. Mišioms. Parapijinė Sutvirtinimo Sakramento katechezė vyksta kiekvieną sekmadienį.

Parapijos Caritas

Įsikūrė 1994 m. Pirmininkė – Danutė Baltaitienė. Čia dirba nuo 4 iki 9 savanorių, kurie vykdo šiuos projektus: „Globa per atstumą“, „Pagalba vaikams iš Italijos“, „Pagalba vargstantiems“. Caritas patalpose kiekvieną mėnesio trečiąjį sekmadienį renkasi šv. Rožinio grupė, kuri meldžiasi už šeimas, vaikus, nusidėjėlius ir anoniminius alkoholikus. Rūpinamasi parapijos ligoniais - jiems teikiami sakramentai į namus, reikalui esant padedama patalpinti į senelių namus ar slaugos skyrių, padedama palaidoti. Kiekvieną sekmadienį maitinami 35 socialiai apleisti vaikai. Organizuojamos šv. Velykų, Motinos, Tėvo dienos šventės, šv. Kalėdų eglutės šventė, aplinkos tvarkymo talkos ir kt. „Caritas“ glaudžiai bendradarbiauja su seserimis salezietėmis, „Don Bosko oratorija“ , parapijiečiais. Turime pastovius rėmėjus – tai UAB „Šlaituva“, parduotuvė „Vigita“, nuolat vaikus remia – „Nematekas“ (Rumšiškės) ir „Jukna ir Ko“ (Kaunas). Kartą per metus kartu su seserimis salezietėmis dalyvaujame susikaupimo dienoje. Kartu su parapijos klebonu organizuojame išvykas, ekskursijas į Lietuvos šventoves, lankytinas vietas.

Parapijos choras

Bažnyčios chorui vadovauja vargonininkas Arvydas Paulauskas. Giedamos bažnytinių laikotarpių giesmės. Palemono parapijos bažnyčioje yra dvylikos balsų vargonai pagaminti Anglijoje 1939 m.

Jaunimo grupė

Mes renkamės kas savaitę bendrai veiklai ir maldai. Taip pat įsijungiame į sekmadienio šv. Mišių šventimą: skaitome skaitinius, nešame atnašas, giedame parapijos jaunimo chore, patarnaujame prie altoriaus.

Kadangi esame entuziastingas jauniumas, mėgstame bendrą veiklą: organizuojame išvykas, piligrimines keliones, jau tradiciją, tapusią kasmetinę sporto jaunimo švente "Sportadienį", skirtą visam Kauno arkivyskupijos jaunimui. Pagyviname parapijos veiklą įsitraukdami į bendrus parapijos organizuojamus renginius. Taip pat dalyvaujame ir savanoriaujame Kauno arkivyskupijos "Jaunimo centro" renginiuose.

Parapijos šeimų bendruomenė

Veiklos: dalyvauti parapijiečių sielovadoje.

Puoselėti tradicijas padedant organizuoti renginius, akcijas, šventes.

Bendradarbiauti su Kauno arkivytskupijos ir Lietuvos šeimos centrais, kitų parapijų šeimų bendruomenėmis, šeimų judėjimais.

Tikslas: Vienyti parapijos šeimas stiprinant šeimų ir bažnyčios bendruomenę.

Jaunimo ir vaikų choras

Jaunimo ir vaikų chorui vadovauja s. Liucija Grybaitė FMA. Parapijos jaunimas ir vaikai aktyviai dalyvauja liturgijoje – gieda 12 val. jaunimui skirtose šv. Mišiose. Ruošiantis parapijos šventėms jaunimo ir sumos chorai rengia bendrą repertuarą.

Švč. M. Marijos legionas

Marijos legionas siekia Dievo garbės ir savo narių asmeninio šventumo, ypač pasitiki Švč. Mergelės Marijos užtarimu. Legiono šūkis „Per Mariam ad Jesum“ – „Per Mariją prie Jėzaus“. Legionas įkurtas 1921 m. Dubline, Airijoje. Jo nariai stengiasi skatinti žmonių pamaldumą Marijai, ragindami uoliai kalbėti šv. Rožinio maldą.

Parapijos ribos

Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 10 d. dekretą Nr. 265.

Rytinė riba: Iš Didžiojo Raisto miško Krunos upeliu žemyn iki Kauno marių.

‍Pietinė riba: Kauno mariomis iki upelio ties geležinkelio atšaka link Kauno HE.

‍Vakarinė riba: Upeliu aukštyn palei geležinkelį. Geležinkelis kertamas ties Palemono gatvės posūkiu. Palemono g. (link Ateities pl), Ateities pl., kertamas greitkelis Kaunas - Vilnius.

Šiaurinė riba: Nuo greitkelio keliu link Ramučių, vandens kanalu, Zversos upeliu, apimant Martinavos kaimą ir paliekant Sergeičikų I ir II kaimus, apimant Pabiržio kaimą ir Neveronių gyvenvietę bei geležinkelio st., per Karmėlavos mišką iki Krunos upelio Didžiojo Raisto miške.

‍Kauno miesto gatvės, gyvenvietės ir kaimai:

Palemonas: Apaščios g., Apnarų g., Ateities pl. (nr.30 - 46), Aušrinės g., Diemedžio g., Dobilų g., Gastilonių g., Gryžuvos g., Jazminų g., Kalnelio g., Kopų g., Karjerų g., Keramzito g., Krašto g., Kražantės g., Laivelių g., Marių g., Nemunėlio g., S. Neries g., Neveronių g., Palemono g. (išskyrus nr.2 - 2a), Pamario g., Parko g., Pašto g., Pyvesos g., Pravienos g., Purienų g., Raistų g., Rugiagėlių g., Skirvytės g., Slėnio g., Smilgų g., Stoties g., Šilėnų g., Šilojų g., Šlamučių g., V. Taujenio g., Tvenkinio g., Upytės g., Užupio g., Verknės g., Veiviržo g., Žydrynės g.

Neveronys: Akacijų g., Alytaus g., Bijūnų g., Čerpių g., Daržų g., Davalgonių g., Daugėlių g., Jakštonių g., Karmėlavos g., Keramikų g., Kertupio g., Krunos g., Kunigiškių g., Pabiržės g., Plytų g., Ramučių g., Šiltnamių g., Vyturio g.

Martinavos kaimas, Pabiržio kaimas.

Kauno Švč. M. Marijos Rožančiaus Karalienės (Palemono) parapija ribojasi su Šv. Vincento Pauliečio (Petrašiūnų), Gerojo Ganytojo (Dainavos), Karmėlavos ir Rumšiškių parapijomis bei Vilkaviškio vyskupija.